
În cursul acestei dimineți, pompierii argeșeni au intervenit la două evenimente rutiere produse pe raza județului Argeș. Din fericire, în ambele situații nu au fost înregistrate victime.
Bascov: coliziune la intrarea pe autostradă
Primul accident s-a produs în comuna Bascov, în zona intrării pe autostradă, unde au fost implicate două vehicule.
La fața locului nu au fost identificate persoane rănite, iar echipajele de pompieri au asigurat măsuri de prevenire și stingere a incendiilor, pentru eliminarea oricărui risc.
Cotmeana: autoturism răsturnat în afara carosabilului
Cel de-al doilea eveniment s-a produs în comuna Cotmeana, satul Zamfirești, unde un vehicul s-a răsturnat în afara părții carosabile.
Nici în acest caz nu au existat victime, iar pompierii au intervenit pentru asigurarea măsurilor specifice până la înlăturarea completă a pericolului.







































