![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/05/da170aff-c80a-459b-8964-cc029389a804-1024x555.jpeg)
Tragedie la Costești. Un bărbat mort, iar altul în stare gravă.
Update 2: Din nefericire, persoana încarcerată a fost declarată decedată. Este vorba despre o victimă de sex masculin în vârstă de aproximativ 46 de ani.
În misiune este angrenat și elicopterul SMURD care va prelua și transporta la o unitate spitalicească o victimă de sex masculin, în vârstă de aproximativ 46 de ani, care prezintă multiple traumatisme și acuză dureri în mai multe zone ale corpului.
Echipajul SAJ evaluează o victimă de sex masculin, în vârstă de aproximativ 18 ani.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/05/eZy-Watermark_14-05-2024_02-37-15-6550PM-1024x613.jpeg)
Update 1: Costești – DJ 703B , eveniment rutier cu două autoturisme. Posibil 2 victime, dintre care una încarcerată, inconștientă. S-a solicitat elicopter.
Trafic blocat pe ambele sensuri.
Știrea inițială
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/05/663a0a5c-0efc-4f0a-9572-4a913442789e-737x1024.jpeg)
Pompierii argeșeni au fost solicitați să intervină în cazul unui accident rutier produs în orașul Costești, cartierul Zorile, în care sunt implicare două autoturisme, unul dintre acestea tractând o remorcă.
La locul solicitării se acționează cu o autospecială de intervenție, o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat și un echipaj SAJ.
Forțele operative au constatat că în interiorul unuia dintre autoturisme se afla o persoană încarcerată și acționează pentru extragerea victimei.
Totodată, echipajul SAJ monitorizează o a doua persoană.