Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/05/aa38c45a-d3d4-4692-9b8a-b13d6e902723-1024x576.jpeg)
Accident rutier produs între 2 autoturisme în localitatea Stâlpeni.
Intervin pompierii de la Detașamentul Mioveni cu o autospecială pentru asigurarea măsurilor specifice de prevenire ale incendiilor și o ambulanță SMURD, alături de două ambulanțe SAJ.
În urma incidentului, trei persoane ar avea nevoie de îngrijiri medicale.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/05/b65f572c-4329-47af-b276-8e1ad0b4c7e2-1024x606.jpeg)
Incidentul s-a produs pe DN 73. Echipajele medicale au acordat îngrijiri medicale și au transportat ulterior la spital două persoane de sex masculin și una de sex feminin.
Paramedicii SMURD au preluat o persoană de sex masculin, în vârstă de 29 ani, care era lovită la cap și mai acuza dureri în zona coloanei cervicale. Nu au fost persoane încarcerate.
Advertisement