![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/04/IMG_0411-1024x627.jpeg)
Elevă din Pitești, locul I și premiu special la Olimpiadă.
O elevă de la Școala Gimnazială “Traian” din municipiul Pitești a câștigat locul l la etapa națională a Olimpiadei de Limba și Literatura Română. De asemenea, aceasta a obținut Premiul Special pentru originalitatea discursului.
Este vorba despre Denisa Alexandra Curtașu, elevă în clasa a Vl-a, a cărei profesoară este doamna Gabriela Isacovici.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/04/IMG_0410.jpeg)
“Muncă, determinare, ambiție, perseverență, dorința de autodepășire și, din nou, MUNCĂ. Și, firește, singura modalitate prin care poți face lucruri extraordinare: SĂ IUBEȘTI CEEA CE FACI!
DENISA, clasa a VI-a, LOCUL I, PREMIUL I, faza NAȚIONALĂ la Olimpiada de Limba și Literatura Română! + PREMIUL SPECIAL pentru ORIGINALITATEA DISCURSULUI!”, a scris mândra pe pagina sa de Facebook profesoara elevei din Pitești.
Olimpiada avut loc în județul Olt, la competiție participând peste 300 de elevi din clasele V-VIlI din toată țara, finaliști ai olimpiadelor județene organizate.