Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/04/IMG_9961-1024x655.jpeg)
Pitești. Începe construcția Bazinului de înot din Bd. Petrochimiștilor.
Începem și construcția Bazinului de înot didactic și de agrement din Bd. Petrochimiștilor – Colegiul Tehnic „Costin D. Nenițescu”, din fondurile Companiei Naționale de Investiții!
Am predat amplasamentul de lucru, constructorul ni-l va da la cheie, în 2025.
Bazinul va avea dimensiunea de 15,40 metri x 25,02 metri, plajele laterale vor avea 2,00 metri, iar cele de capăt 6,85 metri. Gradenele au locuri pentru 124 de spectatori.
Complexul este dotat cu: o sală de forță și una pentru gimnastică aerobică, vestiare, dar și spații tehnice, parcări și amenajări exterioare.
Advertisement