Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/03/CAADC582-6D5E-4A26-9FD0-85DF33C41743-1-1024x639.jpeg)
Întâlnire de gradul zero între o șoferiță rebelă și Poliția din Argeș.
În ziua de 30 martie, polițiștii Biroului Rutier Pitești au depistat o femeie de 43 de ani, din județul Dolj, care conducea un autoturism pe DN 65, pe un sector de drum cu limita de viteză de 70 de km/h, fiind înregistrată de aparatul RADAR cu viteza de 136 de km/h (cu 66 de km/h peste limita legală).
Ca urmare a abaterii constatate, în cauză a fost aplicată o sancțiune contravențională în valoare de 1.485 de lei.
A fost aplicată și măsura complementară de reținere a permisului de conducere în vederea suspendării dreptului de a conduce pentru 90 de zile, fiind eliberată dovadă înlocuitoare.
Foto: descriptiv
Advertisement