Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/03/bradu-bani-1-1024x518.jpg)
S-au virat bani de la Minister pentru comuna Bradu
Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației (MDLPA) a virat suma de 422.371.247,65 de lei, în vederea decontării facturilor pentru 378 de obiective finanțate prin Programul Național de Investiții ”Anghel Saligny” și prin Programul Național de Dezvoltare Locală (PNDL).
S-au dat bani și pentru proiectul de amenajare canal pluvial Valea Geamăna și modernizare strada Geamăna, în comuna Bradu, județul Argeș. De la bugetul de stat s-au dat 521.227 de lei.
Firma care execută lucrările este S.C. CONSTRUCȚII DRUMURI ȘI LUCRĂRI DE ARTĂ S.R.L.
Foto descriptiv
Advertisement