Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/03/galeriile-ilfoveanu-1024x768.jpg)
Vernisaj de excepție la Galeriile Ilfoveanu – Badea din Pitești.
Până pe 30 aprilie, lucrările maestrului Ion Iancuț pot fi admirate la Galeriile Ilfoveanu – Badea. Printre vizitatori s-a aflat și primarul municipiului Pitești, Cristian Gentea.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/03/gentea-1024x878.jpg)
„Vernisajul expoziției de grafică, pictură și sculptură ”Iancuț 74” a fost o nouă bucurie pentru cei pasionați de artă! Galeriile Ilfoveanu – Badea sunt o mândrie pentru Pitești prin efervescența cu care atrag din capitală și toată România, nume de referință din cultura românească!”, a transmis edilul.
Advertisement