![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/02/1000020557.jpg)
Tineri răniți în accident la Pitești, lângă restaurant Laguna și în apropierea Colegiului Brătianu. Evenimentul rutier s-a produs seara trecută, în jurul orei 23.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/02/bmw-859x1024.jpg)
Bilanțul, neoficial, este de trei mașini distruse și patru tineri transportați la spital.
La scurt timp de la producerea impactului au apărut autospeciale ale Poliției, SMURD, Ambulanță, ziariști.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/02/1000020544-1024x1020.jpg)
Reporterii ziarului nostru au aflat că un tânăr de 22 de ani, cu un Renault, nu s-a asigurat la schimbarea benzii, de pe banda 1 pe 2 și a intrat în coliziune cu un BMW, condus de un tânăr de 20 de ani. Din impact, a fost avariat și un autoturism parcat.
Răniții au fost șoferul de BMW și 3 pasageri din același autoturism: 2 fete, de 15, respectiv 20 de ani și un băiat de 20 de ani.
Niciunul din șoferi nu consumaseră alcool.