Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2024/01/7e4ff042-3230-4930-975d-d93fd77dcdcf-1024x576.jpeg)
În Pitești, continuă protestul în sprijinul transportatorilor și fermierilor.
Este a cincea zi la rând în care camioanele şi tractoarele îngreunează traficul, mai ales pe şosele ocolitoare ale marilor oraşe, dar şi în interiorul localităţilor.
La Pitești, este a doua seară de proteste. În aceste momente, o coloană cu zeci de mașini se deplasează cu viteză redusă pe principalele artere de circulație ale orașului.
Principala nemulţumire care i-a scos în stradă pe oameni este scumpirea poliţelor RCA.
Advertisement