Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/12/9673bcfc-74f4-4d45-8bad-87704a4b54a1.jpeg)
Accident între două autoturisme în Argeș.
Accident rutier în care sunt implicate două autoturisme, produs în comuna Țițești, DN 73. Intervin pompierii de la Detașamentul Mioveni cu o autospecială de intervenție și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat.
Paramedicii SMURD au preluat și transportă la spital o persoană de sex masculin, în vârstă de aproximativ 42 de ani, care a suferit traumatisme la nivelul toracelui și abdomenului. Pompierii au asigurat măsuri PSI la locul evenimentului.
La locul evenimentului a fost prezent și un echipaj SAJ, care a preluat o a doua victimă.
Advertisement