Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/12/IMG_5188-1024x565.jpeg)
Un consilier local din Argeș a dat de belea! Consilier local declarat incompatibil de Agenția Națională de Integritate.
Ștefan Bostan, consilier local la Corbeni, a fost declarat incompatibil de Agenția Națională de Integritate (ANI).
În comunicatul de presă emis luni de ANI se arată că „În perioada exercitării mandatului de consilier local (2020 – prezent), deși avea un interes personal în problema supusă dezbaterilor Consiliului Local, a participat în data de 26 aprilie 2022 la deliberarea și adoptarea Hotărârii privind aprobarea închirierii unor terenuri disponibile aflate în proprietatea comunei de către o asociație în cadrul căreia persoana evaluată deține calitatea de membru”.
Advertisement