![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/11/IMG_4434-1024x787.jpeg)
Un bărbat din Argeș a venit duhnind a alcool la examenul pentru permis.
Un bărbat în vârstă de 54 de ani, care a venit astăzi la susținerea probei practice a examenului de permis în Câmpulung Muscel, a fost testat pentru consum de alcool.
Polițistul care îl examina a simțit că argeșeanul miroase a băutură și i-a chemat pe colegii de la Poliția Rutieră să îl testeze. Alcooltestul a indicat o alcoolemie de 0,05 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Argeșeanul era la a doua încercare de a obține permisul, i-a spus polițistului că a băut aseară, dar scuzele nu l-au scăpat de sancțiune. A fost declarat “respins” la proba practică a examenului pentru permis și a primit o amendă în valoare de 1305 lei.