![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/11/pompieri-1-1024x768.jpg)
Misiune grea a pompierilor din Mioveni, în toiul nopții.
În jurul orei 01:00, pompierii de la Detașamentul de Mioveni au fost solicitați să intervină în cazul unui incendiu izbucnit într-o gospodărie din localitatea Dârmănești, sat Valea Nandrii.
La locul evenimentului au ajuns trei echipaje cu două autospeciale pentru stingerea incendiilor și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat, care au constat că flăcările se manifestau la aproximativ 200 mp dintr-o anexă gospodărească și la un autoturism.
Nu au fost persoane care să aibă nevoie de intervenția paramedicilor SMURD, fiind vorba de pagube înregistrate în rândul celor depozitate în anexă.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/11/pompieri-2-1024x768.jpg)
Exista pericol de propagare la întreaga anexă și la alte trei construcții învecinate, însă incendiul a fost oprit din dezvoltare. Cauza probabilă de izbucnire a fost folosirea focului deschis în spații închise.
Incendiul a fost lichidat după aproape două ore și jumătate.