![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/11/incendiu-fb-1024x473.jpg)
Argeș. Doi vârstnici salvați din incendiu de vecini.
În această dimineață, pompierii argeșeni au fost sesizați cu privire la un incendiu izbucnit la o casă bătrânească din localitatea Mioarele. A intervenit Detașamentul Câmpulung cu două autospeciale pentru stingerea incendiilor și o ambulanță SMURD.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/11/incendiu-2-1024x473.jpg)
„Incendiul s-a manifestat în zona acoperișului, afectându-l pe aproximativ 100 mp. În interiorul locuinței erau doi bătrâni care au fost evacuați de către vecini, până la sosirea forțelor de intervenție.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/11/incendiu-3-1024x473.jpg)
Pe timpul misiunii, pompierii au salvat bunuri din interiorul locuinței și au evacuat și o butelie. Nu au fost victime, iar incendiul a fost lichidat după aproape o oră și jumătate. Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost coșul de fum deteriorat.”, a transmis ISU Argeș.