Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/10/IMG_3726-1024x538.jpeg)
Doliu în Argeș. O mare personalitate s-a stins din viață.
Suntem mai săraci de astăzi! S-a stins din viața eroul argeșean, generalul Constantin Năstase, a anunțat cu tristețe Radu Perianu, Prefectul județului Argeș.
A luptat în cel de-al Doilea Război Mondial, participând la campania din Est de la început, din iunie 1941, și până la întoarcerea în țară, în anul 1944. A luptat ca ofițer al Armatei Române în bătălia pentru Odessa și în confruntarea de la Cotul Donului.
Constantin Năstase s-a născut pe 3 iunie 1915 în Mioveni și a plecat la Ceruri tot din localitatea sa natală, la vârsta de 108 ani.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/10/a4380c2b-f51e-4783-b76d-0c0a6b81edc9-771x1024.jpeg)
Dumnezeu să îl odihnească în pace și lumină!
Advertisement