Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/08/selca.jpg)
S-a stabilit firma câştigătoare pentru zona de „Pump Track – Skate Park” din parcul Lunca Argeşului Piteşti.
„Contractul pentru proiectare și execuție a fost semnat astăzi, 21 august 2023”, a anunţat Cristian Gentea, primarul municipiului Piteşti
Câștigătorul licitației, Asocierea ”Selca&Silvora Tera”, împreună cu subcontractantul ”Electrometal Construct Emco”, are ca termen o lună pentru proiectare și 5 luni pentru execuție.
Valoarea contractului este de 1.776.667,18 lei.
Din primăvară, peste 4 400 de mp vor deveni atracția parcului – terenul sistematizat va fi o zonă de recreere sigură pentru tineri, zonă ce oferă un plus de estetică spațiului verde.
Advertisement