Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/08/IMG_1591-1024x683.jpeg)
Pitești. Limitatoare de viteză pe carosabilul străzii Turcești.
Pentru reducerea riscului de producere a evenimentelor rutiere nedorite, Primăria Municipiului Piteşti a decis amplasarea a două limitatoare de viteză pe carosabilul străzii Turcești, în zona locului de joacă pentru copii.
Acţiunea a fost realizată de către Administraţia Domeniului Public, în cursul zilei de astăzi, 03.08.2023, conform avizării din Comisia de sistematizare a circulației rutiere din data de 04.05.2023.
Advertisement