Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/07/IMG_1041-1024x596.jpeg)
Persoană lovită pe trecerea de pietoni la Bascov.
Un accident rutier cu victimă pieton s-a produs în comuna Bascov. Intervin pompierii cu un echipaj SMURD de Terapie Intensivă Mobilă.
Paramedicii SMURD ajunși la locul solicitării au identificat o victimă, pietonul, persoană de sex masculin, în vârstă de aproximativ 64 de ani, care prezenta contuzii la membrele superioare și torace. Acesta a fost transportat la spital.
Advertisement