![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/06/9eeeb33f-2e72-4018-abb6-95e6657d494d-1024x461.jpeg)
Vilă distrusă de incendiu în Argeș.
Pompierii au fost solicitați să intervină în localitatea Nucșoara pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință. Din primele informații, nu sunt victime.
Incendiul s-a manifestat la nivelul acoperișului, clădirea având în componență mult material lemnos. Până la sosirea forțelor de intervenție, Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență al localității a acționat cu o motopompă alimentată dintr-o sursă de apă din apropiere.
Flăcările au afectat acoperișul construcției și câteva camere de la nivelul etajului. La locul solicitării s-au deplasat pompierii argeșeni cu trei autospeciale pentru stingerea incendiilor, o autospecială de intervenție și salvare de la înălțime și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat.
Incendiul nu s-a soldat cu victime. Pompierii au acționat timp de aproape patru ore pentru stingerea tuturor focarelor. Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost de natură electrică, de la un conductor de electricitate.