Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/06/IMG_0201-1024x576.jpeg)
Farmacie nouă într-o comună din Argeș
Cetățenii comunei Popești au la dispoziție o nouă farmacie, începând din luna mai. Aceasta s-a deschis în incinta dispensarului din satul de reședință, punând la dispoziția oamenilor servicii și produse farmaceutice de calitate.
În curând urmează să fie redeschisă și cea de-a doua farmacie, cea din cadrul dispensarului uman din satul Slobozia.
Autoritățile locale s-au ocupat de procedurile de concesionare a spațiilor destinate celor două farmacii. În acest fel, locuitorii comunei Popești nu vor mai fi nevoiți să facă drumul până în localitățile învecinate, pentru a-și procura medicamentele necesare.
Advertisement