Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/06/IMG_0064-1024x683.jpeg)
Semafor cu buton la trecerea de pietoni de pe Calea Bascovului, în zona blocului Q3.
Astăzi, 07.06.2023, a fost pus în funcţiune, pe galben intermitent, un semafor cu buton la trecerea de pietoni de pe Calea Bascovului, în zona blocului Q3.
Din data de 08.06.2023, după ora 10:00, va avea regim normal de funcţionare, pietonul apăsând butonul de cerere şi apoi așteptând secundele indicate de numărător până la apariţia culorii de traversare.
Montarea acestui semafor vizează o mai mare siguranţă a persoanelor care locuiesc sau îşi desfăşoară activitatea în zonă, dar și a celor care o tranzitează.
Advertisement