Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2018/01/Cosesti-1024x640.jpg)
Coșești: Noi investiții în școli
Administrația din Coșești continuă seria investițiilor în unitățile de învățământ de pe raza comunei, Astfel, recent, la Școala Lăpușani, a fost montat un nou sistem de încălzire.
În vară, Școala Coșești va fi extinsă, în așa fel încât aici procesul de învățământ să se poată derula într-un singur schimb.
„În paralel ne-am preocupat și de dotarea unităților de învățământ. În acest sens am obținut o finanțare prin Planul Național de Redresare și Reziliență, prin care școlile și grădinițele vor primi echipamente și materiale didactice de ultimă generație: calculatoare, table inteligente și altele.”, spune primarul Nicolae Pană.
Foto descriptiv
Advertisement