Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/03/870C361B-FCFA-446A-9499-FD4745F54292-1024x683.jpeg)
Doliu în Argeș. A murit unul dintre cei mai iubiți preoți.
Unul dintre cei mai iubiţi preoţi din comuna Ungheni, Laurențiu Petre Ioniță, paroh la biserica din satul Găujani, cu hramul „Sfinţii Voevozi”, a trecut în nefiinţă din cauza unor probleme grave de sănătate.
Părintele Ioniță s-a ridicat la ceruri, lăsând un mare gol printre enoriaşii din comuna Ungheni, care-i ascultau vorbele cu har şi poveţele pline de înţelepciune.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/03/C54B369B-1C1E-4FC3-83C8-F94C48A77A00.jpeg)
Părintele era cunoscut iubitorilor de credință autentică și de înaltă spiritualitate prin cuvintele sale de o vibrație duhovnicească profundă.
Advertisement