Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/03/D97A5570-7CAE-4414-9814-6A08AF1A2A41-1024x683.jpeg)
Accident între o motocicletă și un autoturism la Pitești.
Pompierii de la Detașamentul Pitești au intervenit cu două echipaje în municipiul Pitești pentru a asigura măsuri specifice și primul ajutor calificat la nevoie, în cazul unui eveniment rutier în care au fost implicate o motocicletă și un autoturism.
În urma producerii incidentului a rezultat o victimă, motociclistul, persoană de sex masculin, în vârstă de aproximativ 24 de ani, care a fost monitorizat și transportat la spital de către paramedicii SMURD.
Pacientul prezenta suspiciune de fractură la membrul inferior stâng și zgârieturi la membrul superior stâng.
Foto: Info Trafic Pitești
Advertisement