![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/03/D33EA8C3-33FF-4D22-A5A8-D6EE79A37E58-1024x404.jpeg)
Centrul Cultural Pitești organizează, în perioada 20-24 martie 2023, noi evenimente cultural-educative și de dezvoltare personală, care pot fi urmărite online, pe pagina oficială de Facebook a instituției, și pe site-ul oficial (www.centrul-cultural-pitesti.ro), acțiuni la care publicul are acces în limita locurilor disponibile:
✔️ Cenaclul „Armonii Argeșene”, luni, 20 martie, de la ora 13:00, în Sala Ars Nova de la Casa Cărții.
✔️ Lansarea cărții cu titlul „Ora cinci și șapte minute”, luni, 20 martie, de la ora 17:07, în Sala Ars Nova de la Casa Cărții.
✔️ Dezbaterea cu tema „Interconectare versus iluzia separării”, marți, 21 martie, de la ora 16:00, în Sala Ars Nova de la Casa Cărții.
✔️ Dezbaterea cu tema „Aromaterapia și rolul ei în susținerea sănătății fizice, psihice și emoționale”, marți, 21 martie, de la ora 17:00, în Sala Ars Nova de la Casa Cărții.
✔️ Prelegerea cu tema „Mari politicieni, diplomați și juriști români. Take Ionescu și Nicolae Titulescu”, miercuri, 22 martie, de la ora 14:00, în Sala Ars Nova de la Casa Cărții.
✔️ Prelegerea cu tema „Diferențele dintre anxietate, frică și fobie. Bolile cauzate de frică”, miercuri, 22 martie, de la ora 16:00, în Sala Ars Nova de la Casa Cărții.
✔️ Prelegerea cu tema „Nebunia structurală a societății contemporane”, joi, 23 martie, de la ora 15:00, în Sala Ars Nova de la Casa Cărții.
✔️ Lansarea romanului cu titlul „În chiria timpului”, eveniment editorial care se desfășoară sub egida Fundației literare „Liviu Rebreanu”, joi, 23 martie, de la ora 17:00, în Sala Ars Nova de la Casa Cărții.