Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/02/B7AD0684-A99C-40B6-A070-7662182803E3-1024x683.jpeg)
Astăzi, 16 februarie, o nouă trecere de pietoni înființată, în Pitești!
Conform avizării Comisiei de Circulație din data de 16.11.2022, Primăria Municipiului Pitești a dispus înființarea unei treceri de pietoni pe strada Primăverii, la intersecție cu strada Egalității.
Decizia are ca scop reducerea riscului de producere a evenimentelor rutiere.Participanții la trafic sunt rugați să circule cu atenție sporită în zonă.
Advertisement