Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2023/01/musatescu-scoala-pitesti-1024x515.jpg)
Undă verde pentru o investiție de anvergură la o școală din Pitești.
Și proiectul de renovare energetica a Școlii Gimnaziale Tudor Mușatescu din Pitești a primit undă verde la finanțare din partea Ministerului Dezvoltării!
Este un proiect cu o valoare foarte mare, respectiv 6.074.759,48 lei, inclusiv TVA. Finanțarea se va asigura din fonduri europene, mai precis din Programul Național de Redresare și Reziliență.
Advertisement