Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/12/68948187-DCCE-492C-A261-9C22479CE2CE-1024x461.jpeg)
3 puști aruncau cu petarde în centrul Piteștiului. Părinții, amendați!
În această dimineață, mai exact in jurul orei 10.00, o patrula a Poliției Locale Pitesti a depistat in zona Centrală, un grup de 3 minori cu vârste cuprinse între 14 și 15 ani, care aruncau cu petarde, tulburând astfel liniștea publică.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/12/120D708C-51AE-4C97-AF3F-FFC63981D6AE-461x1024.jpeg)
Cei trei locuiesc în Pitești și pentru fapta lor părinții acestora vor fi sancționați conform Legii 61 cu câte 500 de lei.
Advertisement