![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/11/20221130_175432-1024x576.jpg)
3…2…1! Gata! Târgul de Crăciun s-a deschis la Piteşti.
Doar câteva grade peste zero în Pitești în acestă seară. Însă frigul pătrunzător nu este o stavilă în calea miilor de piteșteni, mai ales tineri, care au umplut platoul din fața Primăriei. S-a muncit mult în ultimele două săptămâni pentru ca Târgul de Crăciun să arate de nivel european. El îi duce pe cei care-l vizitează cu gândul, păstrând proporțiile, se-nțelege, la tradiționalele târguri arhicunoscute din marile capitale ale bătrânului continent.
Eforturile administrației locale nu au fost zadarnice, rezultatele se văd. În urmă cu câteva clipe, într-o atmosferă de poveste, în uralele si aplauzele mulțimii, primarul Cristian Gentea a apăsat butonul care a aprins broderia de luminițe care acoperă Piața Primăriei și instalațiile ornamentale din tot municipiul.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/11/IMG-20221130-WA0025-1024x768.jpg)
Seara va fi una specială, memorabilă pentru că în fabulosul decor, cantautorul Ducu Bertzi va face să răsune colindele. Apoi va urma un mini-concert al orchestrei Filarmonicii piteștene. Începând de acum, Târgul de Crăciun vă stă la dispoziție. Scumpirile, facturile, virușii, războiul de lângă noi, grijile de tot felul, ducă-se pe pustii!
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/11/IMG-20221130-WA0024-1024x576.jpg)
O plimbare prin Piața Primăriei și prin centrul superb amenajat este benefică oricui, vă umple sufletul de bucurie.
2 Comentarii
civilul
Gata 2 ani ne au pacalit mai sunt 2 si vin iarasi alegerile, si uite asa mafia politica s a imbogatit si prostimea a saracit, hai PROSTILOR votati in continuare tot cu astia!
Ivona
Eu nu am știu nici măcar cine este primarul!!!😂
A fost prima dată în care am aflat, atât numele lui cât și cum arată cât de cât (dintr-o poză) postată de un ziar local🤷♀️!
P.S:Poate și datorită faptului că nu merg la vot?!🙄