![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/11/BBC1521C-4BCF-42B8-9E16-D0E435A2F233-1024x768.jpeg)
Când se va inaugura noua sală Polivalentă din Pitești
Primarul Cristian Gentea a participat în această dimineață, în CTE final, la Ministerul Lucrărilor Publice, Dezvoltării și Administrației.
Clarificările depuse au fost acceptate și avizul favorabil a fost dat în unanimitate pentru ambele obiective de investiții, respectiv Sala Polivalentă și Stadionul „Nicolae Dobrin”.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/11/9A31733F-E60B-4084-924B-376E0A74601E-1024x478.jpeg)
“Mulțumesc întregii comisii, președintelui acesteia, domnului secretar de stat Marin Țole, și, evident, secretarului de stat Vlad Niculae, cel care m-a însoțit și de această dată!
Avem toate șansele ca inaugurarea Sălii Polivalente să se facă în 8 decembrie, exact ziua în care va debuta Campionatul Național de Karate, iar, legat de al doilea obiectiv, concluzia comisiei a fost foarte clară: PITEȘTIUL CHIAR ARE NEVOIE DE UN STADION NOU!”, a transmis edilul pe rețele de socializare.