![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/11/C1BC8F76-B2AD-4333-8642-63E4CE214EC1.jpeg)
O casă a luat foc în Argeș.
Update: Incendiul a distrus o casă bătrânească de aproximativ 70 mp. Salvatorii au acționat și pentru a proteja o altă locuință care se afla în imediata apropiere.
În casa care a ars locuia o bătrână, aceasta fiind găsită evacuată la momentul sosirii forțelor de intervenție și nu a avut nevoie de îngrijiri medicale.
Paramedicii SMURD au monitorizat la fața locului o femeie, dintr-o locuință apropiată, care a suferit un atac de panică, dar nu a avut nevoie de transport la spital. Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost de natură electrică, de la instalația electrică a casei.
Știrea inițială
Posibil incendiu la o casă din comuna Albeștii de Argeș. Se deplasează pompierii cu două autospeciale pentru stins incendii și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat. Vom reveni cu amănunte!
Foto: descriptiv