Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/09/F208D9E3-3168-497F-9213-85476B9E150C-1024x897.jpeg)
Acest copil se plimba singur în noapte. Părinții, plecați în străinătate.
Aseară, în jurul orei 21:30, un echipaj al Politiei Locale Pitești a depistat în zona Centrala un minor care se plimba singur, fiind vădit panicat.
Întrebat de polițiștii locali, acesta a spus ca are 10 ani, ca părinții sunt plecați la munca în străinătate și a ieșit singur să se plimbe. A mai spus ca este în grija bunicii, care nu știe ca a plecat de la domiciliu.
Minorul a fost preluat de politisti și dus la adresa indicata de acesta, în siguranță, sub promisiunea fermă că nu va mai pleca niciodată singur de acasă.
Advertisement