Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/07/7736F08A-1873-4AC6-8DEF-F2C9F4AC4F19-1024x606.jpeg)
Semaforizare inteligentă finalizată în alte două intersecții, din Pitești!
Primăria Municipiului Pitești anunță că lucrările de semaforizare aferente intersecțiilor: Bulevardul Eroilor-strada Exercițiu și strada Egalității-strada Vasile Lupu, din cadrul proiectului cu finanțare nerambursabilă „Crearea unui sistem de management al traficului și măsuri pentru gestionarea durabilă a parcărilor în municipiul Pitești”, au fost finalizate.
De astăzi, 26.07.2022, de la ora 21:00, semafoarele din cele două intersecții vor avea regim normal de funcționare. Participanții la trafic sunt rugați să circule cu atenție pentru evitarea incidentelor nedorite.
Advertisement