![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/07/76F0FACF-C78A-4326-B6DE-3641C6B3D538-1024x683.jpeg)
Un militar din Pitești cere ajutor. Fetița lui suferă de o boală cruntă.
Caporalul Ion Florin din Garnizoana Pitești cere ajutorul după ce fetița acestuia a fost diagnosticată cu o boală gravă.
“Vă salut, dragi camarazi! Fetița mea în vârstă de 2 luni are nevoie urgenta de sânge. Este internată de 3 săptămâni la Spitalul Fundeni și are nevoie zilnic de transfuzii deoarece are o boală de sânge – LIMFOHISTIOCITOZA HEMOFAGOCITARA.
Cei care doriți să ne ajutați, puteți dona în orice centru din toată țara, dar, trebuie sa specificați numele ei, CNP-ul fetiței, spitalul unde este internată și secția:
ION IRIS BIANCA, CNP 6220421152476, SPITALUL FUNDENI SECȚIA PEDIATRIE. Se poate dona toate grupele de sânge. Dragi camarazi, vă mulțumesc pentru ajutor!”, a fost mesajul acestuia.