![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/06/donare-sange-3-1024x537.jpeg)
Sânge pentru viață la Mioveni.
Polițiștii din Mioveni au donat, astăzi, sânge, pentru cei aflați în suferință.
Participarea la această acţiune a fost benevolă, poliţiştii înţelegând că în acest mod pot salva viaţa unui copil, a unui părinte, pot salva viaţa victimelor accidentelor de circulaţie ori a altor întâmplări nefericite.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/06/donare-sange-2-1024x768.jpeg)
„Gestul poliţiştilor vine ca un îndemn adresat comunităţii, de a se alătura lor, în misiunea de a salva vieți, printr-un gest atât de simplu, dar de importanță vitală.
Nevoia de sânge a spitalelor rămâne constantă şi de aceea este bine să donăm cu regularitate, dacă îndeplinim toate condiţiile pentru a deveni donatori.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/06/donare-sange-1-1024x768.jpeg)
Îndemnăm toți cetățenii care se încadrează în cerințele donării de sânge, să se adreseze centrelor de donare și transfuzie sanguină din județ”, a transmis IPJ Argeș.