Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/06/primaria-bradu-1024x460.jpg)
Noi investiții la Bradu.
Primarul comunei Bradu, Dan Stroe, a anunțat că administrația locală pe care o conduce are în vedere accesarea unui credit de circa 5 milioane de lei.
Banii din vor fi folosiți pentru trei noi proiecte. Este vorba despre modernizarea străzii Panduri, despre modernizarea străzii Gării și cel de amenajare a trotuarului pe Strada Principală, pe sensul Pitești – Suseni, de la Aleea Neajlov până la strada Bunavestire.
Advertisement