Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/06/2689D46B-F270-4576-9D78-968E9365D3A8-1024x683.jpeg)
Copil de 5 ani, pierdut de mamă în centrul Piteștiului.
În jurul orei 19:00, în zona centrală a municipiului Pitești, o persoană de sex feminin a alertat un echipaj al Politiei Locale Pitești din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră, cum că, într o clipa de neatenție, a pierdut copilul în vârstă de 5 ani.
Persoana era din Iași, fiind în tranzit prin orașul nostru. Agenții, doi la număr, au plecat imediat sa l caute, copilul fiind găsit la aproximativ 500 de metri de locul în care s a pierdut, mai exact în stația de la Teatrul Davila.
Din fericire, minorul a fost înapoiat mamei în cel mai scurt timp.
Advertisement