Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/06/B27D83A3-ACF3-4519-A29E-D4BC8C5C6810-1024x768.jpeg)
Copil de 10 ani, la un pas de moarte în Argeș.
Astăzi, 16 iunie, un copil de 10 ani a fost la un pas de tragedie în Ștefănești, în apropiere de Conacul Brătienilor. Acesta, într-o clipă de neatenție, a căzut într-un canal de peste doi metri adâncime.
În urma unui apel la 112, la fața locului s-a deplasat de urgență un echipaj SMURD. Din fericire, copilul a fost scos din canal de câțiva trecători și nu a mai fost nevoie de intervenția salvatorilor.
Exhipajul SMURD i-a acordat îngrijirele necesare, acesta alegându-se doar cu o sperietură.
(Foto: descriptiv)
Advertisement