![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/06/C662F201-4A6C-4857-AD6E-05C83B7171BB-1024x683.jpeg)
Trei persoane accidentate în Pitești.
Eveniment rutier în care, din primele informații, sunt implicate trei autoturisme. Accidentul s-a produs în municipiul Pitești, strada Depozitelor, lângă Cronos.
Intervin pompierii de la Detașamentul Pitești cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat, alături de un echipaj al SAJ.
În urma evenimentului au fost monitorizate trei persoane fără a fi necesar transportul la spital.
Paramedicii SMURD au asistat două victime, persoană de sex feminin de 22 de ani care a suferit un atac de panică și o persoană de sex masculin, în vârstă de 26 de ani, care a suferit un hematom frontal.
Cea de-a treia victimă a fost asistată de echipajul SAJ, fiind vorba despre o persoană de sex feminin care a suferit un atac de panică.