Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/04/8015CE97-225E-426F-8190-CB5B47BFA4A2-1024x576.jpeg)
Incendiu izbucnit la o casă din comuna Pietroșani, sat Retevoiești. Pompierii argeșeni acționează cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat, alături de SVSU Domnești care este la fața locului cu o autospecială de stins incendii.
Din primele informații, o femeie prezintă atac de panică și va fi transportată la spital, iar incendiul care prezenta posibilitatea de propagare la vecinătăți a fost oprit din dezvoltarea de către forțele de intervenție.
Flăcările s-au manifestat la nivelul podului, unde era un fânar în care erau depozitate câteva tone de fân.
Advertisement