Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/04/6225AD9F-A769-47E7-918E-A26266C95AE0-1024x576.jpeg)
În perioada 01 – 04 aprilie 2022, Primăria Pitești a înregistrat 3 solicitări din partea persoanelor fizice care găzduiesc refugiați din Ucraina. Cererile au fost depuse în prima zi pentru un număr total de 7 persoane refugiate.
După centralizarea și verificarea tuturor solicitărilor depuse până în data de 5 aprile inclusiv, pentru luna martie 2022, situația va fi transmisă la ISU Argeș, care va asigura decontarea sumelor stabilite de legislația în vigoare.
Reamintim că cererile se depun în primele 3 zile lucrătoare din lună pentru luna anterioară.
Advertisement