Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/04/6F496190-7580-4AB1-8F9A-AE9B17F45DAB.jpeg)
Veste tristă în Argeș. Mihai Popescu, fost primar în comuna Teiu, a murit în urma cu 3 zile.
Acesta a fost primar după anii 2000, timp de trei mandate. Înainte de 1989, a fost directorul Complexului de găini și porci din Teiu, unul printre cele mai bune din țără, dovadă stă și vizita oficială a lui Nicolae Ceaușescu la Teiu.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/04/B703FEC3-5658-44C3-BC43-BDD926387011.jpeg)
Mihai Popescu avea 85 de ani, iar slujba de înmormântare va avea loc astăzi, 2 aprilie, la Teiu.
Advertisement