Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/03/1F6D6B04-9F46-4E00-9F36-3E80CB7B9C72-1024x768.jpeg)
Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Argeș a emis o hotărâre privind locațiile temporare de cazare care vor fi destinate cetățenilor străini sau apatrizi aflați în situații deosebite spre veniți din zona de conflict armat din Ucraina.
Astfel, CJSU s-a întrunit în ședință și a decis o primă locație pentru cazarea refugiaților care trec Vama. Este vorba despre căminul studențesc al Universității din Pitești de pe strada Gheorghe Doja, nr. 41.
Hotărârea completă o puteți citi AICI.
Advertisement