![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/03/B56B6948-257E-4A80-918C-86408C919F1D-1024x511.jpeg)
În timpurile tensionate pe care le parcurgem, polițiștii argeșeni au folosit prilejul zilei de 01 martie, pentru a transmite gânduri bune și speranță. Polițiștii rutieri au celebrat venirea primăverii, cum altfel, decât în mijlocul participanților la trafic. De această dată, au avut o misiune inedită și au avut și complici, pe reprezentanții R.A.R. Argeș.
Poliţiştii rutieri argeșeni au dăruit conducătoarelor auto flori și le-au urat o primăvară frumoasă, lipsită de evenimente rutiere. Activitățile, devenite deja tradiție, au avut loc în zona centrală a municipiului Pitești, dar și alte localități din județ.
Pe lângă flori, poliţiştii le-au oferit participantelor la trafic şi recomandări în ceea ce privește conduita preventivă şi obligativitatea respectării prevederilor legislaţiei rutiere.