Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/02/2AC7F0C4-E7B5-42FC-9857-BE3D9C3002F3-1024x683.jpeg)
Accident rutier produs între un autoturism și un autocar, pe drumul care duce spre uzina Dacia. Autoturismul a ieșit în afara părții carosabile. S-a petrecut aproape de giratoriul de jos din zona podului.
Ocupanții din autoturism sunt conștienți, s-au autoevacuat, iar în autocar se afla doar șoferul, constient.
Intervin pompierii cu o autospecială de intervenție și un echipaj SMURD de prim ajutor calificat, a fost alocat și la intervenție a fost alocat și un echipaj SAJ.
Advertisement