Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/01/44F3FAEC-95CD-4F54-841F-95CE990CB5CB-1024x532.jpeg)
În cursul dimineţii de ieri, agenţii Secţiei de Poliţie Rurală Stâlpeni, împreună cu judiciariştii Serviciului de Investigaţii Criminale Argeş – Biroul Urnăriţi, au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii.
Oamenii legii l-au ridicat de acasă pe Vasile Octavian Vâlcea, în vârstă de 46 de ani, din Vlădeşti, pe care Judecătoria Câmpulung l-a condamnat la doi ani şi opt luni de puşcărie cu executare în regim privativ de libertate pentru comiterea infracţiunii de act sexual cu un minor.
Bărbatul a fost încarcerat la Penitenciarul Mioveni.
Advertisement