Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/01/FED5CC14-EE21-4882-856E-CFE8D66681C4-1024x683.jpeg)
Primarul Cristian Gentea s-a deplasat astăzi în strada Schitului la numărul 46, alături de reprezentanți ai Direcției Tehnice, ai Apă Canal și ADP pentru a răspunde solicitării locatarului din imobil de a analiza și găsi o soluție tehnică unei situații neplăcute care trenează de ani de zile: apa pluvială se deversează prin curtea proprietății pe domeniul public.
“Am dispus ca săptămâna viitoare, în funcție de condițiile meteo, să se execute prin Apă Canal, o lucrare de captare și dirijare a apelor pluviale în colectorul din axul principal.
Astfel, domeniul public nu va mai fi afectat în cazul ploilor și înghețului”, a transmis acesta.
Advertisement