Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2022/01/A9F89274-9BFA-4BE5-B48F-588DA4A287D4-1024x678.jpeg)
Salvamontiștii sibieni au intervin în zona Capra, din Munții Făgăraș, unde s-a produs un accident mortal.
Potrivit reprezentanților serviciului Salvamont, victima făcea parte dintr-un grup mai mare, cu care a urcat în Șaua Capra. La coborâre, bărbatul a alunecat peste 200 de metri și s-a izbit de stânci. Turistul era din Cluj și avea echipament, transmite Adrian David, din partea Salvamont.
Un turist a căzut de pe o stâncă, câteva zeci de metri, după ce urcase să facă o poză. Potrivit martorilor, victima ar fi alunecat și ar fi căzut până la baza stâncii din imagine. Din păcate, bărbatul de 60 de ani a fost găsit decedat.
Advertisement