Advertisement
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2021/12/962044FB-7901-43B5-AD89-F58A6C2E6B2A.jpeg)
Un cod galben de vreme severă a fost emis în această dimineață de către Administrația Națională de Meteorologie. Acesta este valabil de la 16-12-2021, ora 8:00 până la 16-12-2021 ora, 10:00.
Localitățile vizate în județul Argeș sunt: Costești, Buzoești, Leordeni, Bârla, Slobozia, Ungheni, Stolnici, Lunca Corbului, Suseni, Căteasca, Rătești, Recea, Rociu, Căldăraru, Miroși, Negrași, Hârsești, Mozăceni, Popești, Izvoru, Ștefan cel Mare, Săpata, Teiu, Râca.
Se va semnala local – ceață care reduce vizibilitatea sub 200 m și izolat sub 50 m.
Advertisement